דלקת עפעפיים
     

העיניים שלנו הם אחד האיברים שמשמשים אותנו ביום יום ואשר תפקוד לא תקין שלהם פוגע באיכות החיים באופן מידי ובצורה ניכרת. יובש בעיניים יכול להיות תוצאה של נהיגה ממושכת, צפייה במסכים, אקלים יבש, גיל המעבר ועוד. היובש מוביל לכאב, לגירוד, לאי נוחות ולעייפות, וכאשר המצב אינו חד פעמי – ניתן להבחין בפגיעה באורח החיים.

אחת הבעיות בטיפול דרך הוספת טיפות עיניים נוצרת לאורך זמן, כאשר נוצרת תלות בטיפול והעיניים אינן מסוגלות יותר להתאזן מעצמן. כדי למנוע זאת, ריכזנו 4 טיפים שיעזרו לכם לטפל ביובש בעיניים.

  1. עשו הפסקה מהמסך

צפייה ממושכת במסכים יכולה לגרום ליובש בעיניים. כיוון שרובנו מבלים שעות רבות מול המסכים, זה הזמן לבחון מה אנחנו עושים וכיצד אפשר לשנות זאת. העיניים אשר צופות בריצוד של מסך המחשב, הטלוויזיה, הטאבלט והמכשיר הנייד, צריכות מנוחה. לכן, מומלץ אחת לשעה לעשות הפסקה, לעצום את העיניים או לשנות אווירה. גם אנשים שיושבים במשרד יכולים לכוון לעצמם שעון, ואחת לשעה עגולה פשוט לבצע הפוגה קצרה, לעשות סיבוב קטן במשרד או אפילו רק לעצום את העיניים ולהסיר את המבט מהמחשב. אין צורך לבזבז את זמני ההפסקה הרשמיים לשם כך, מדובר ברגעים קצרים שיוצרים הבדל גדול.

  1. הימנעו מרוח ישירה לתוך העיניים

המזגנים תורמים לאווירה היבשה, והבעיה מתעצמת עוד יותר כאשר הרוח מגיעה לאזור העיניים. כל יובש קיצוני באזור יכול לגרום ליובש בעיניים, לגירוד ואף לדלקת. הפתרונות לכך הם שינוי כיוון המזגן (אם הוא פוגע בפנים באופן ישיר), כיבוי המזגן מדי פעם, בעת שימוש במאוורר לבחור שינוע לצדדים, והוספת לחות לחלל. לעתים הבעיה היא דווקא בימי החורף, כאשר המזגן יוצר ייבוש של האוויר כשגם בחוץ הלחות אינה גבוהה. מכשיר היוצר לחות יוכל להפחית את גם את היובש בעיניים.

  1. התחילו לעפעף

ישיבה מול המסכים מצמצמת את מספר הפעמים בה אנו מעפעפים בערך למחצית. הסגירה והפתיחה המהירה של העיניים מעודדת היווצרות של לחות על ידי הפרשת חומר שומני החיוני לציפוי העין. ללא חומר זה נוצרים יובש, גירוד וכאב. כדי להפוך את המצב חשוב להבין מה קורה בעת ישיבה מול המסך, לעפעף במודע, לנוח (כפי שנכתב בעצה הראשונה) ואפשר גם לבצע עיסוי קל ועדין מסביב לעין (בעזרת לחיצות קלות שכל אחד יכול לבצע בעצמו).

  1. הכירו את מחמם העיניים EYEHEAL

מחמם העיניים של EYEHEAL מיועד לטפל ביובש בעיניים, בדלקות, בשעורה ובגירויים בעין הנוצרים בשל שימוש בעדשות מגע. חימום אזור העיניים הוא טיפול טבעי ומקובל בבעיות עיניים רבות. הוא למעשה זהה להנחת קומפרסים לעיניים המקלים את התחושה הלא נעימה באזור תוך דקות ספורות. המחמם עצמו פותח לאחר מחקרים רבים, ורופאי עיניים רבים ממליצים עליו כשיטת הטיפול הראשונה לבעיות עיניים, כפי שתוארו. EYEHEAL אושר לשימוש על ידי ה-FDA, נמצא בשימוש ברחבי העולם ויש לו מאות אלפי לקוחות מרוצים.