צרו קשר

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

טיפול בבלפריטיס

בלפריטיס
  בלפריטיס היא דלקת נפוצה מאוד של שפת העפעפיים, אשר במקרים רבים הופכת לבעיה כרונית. בלפריטיס יכולה להתבטא באדמומיות ונפיחות של שולי העפעף, עיניים יבשות, עיניים מגורות, הופעות חוזרות ונשנות של שעורה ושעורה כלואה (כלזיון), תחושה של גוף זר בעין, וכן נפיחות וכאב באזור המודלק. לעתים התופעה חולפת בעזרת שמירה על היגיינה של האזור המודלק, אך במקרים רבים המצב מחריף, ומתפתחת הפרשה מוגלתית, הגורמת אי נוחות, ולעתים אף משבשת את הראייה.  

הגורמים לבלפריטיס

  הגורם לבלפריטיס הוא כשל תפקודי של בלוטות ההפרשה השומנית בעפעף, אשר נסתמות מסיבות שונות. בנוסף לסתימת הבלוטות, גורמים חיצוניים כמו אלרגיה, זיהום, יובש, אבק, והיגיינה לקויה, מחריפים את התופעה, וגורמים לסיבוכים. בלוטות ההפרשה בעפעף אחראיות על המרכיב השומני של הדמעות, וכאשר הן נסתמות, יש נטייה ליובש בעיניים, ומופר האיזון של הרכב הדמעות. כמו כן, כשבלוטות ההפרשה נסתמות, השומן שאינו יכול לצאת נאגר בבלוטה, ומתפתחת נפיחות, שיכולה להוביל לאי נוחות, כאב, דלקת, ומוגלה. זיהום של הבלוטה הסתומה יכול להתפתח כתוצאה מנגיף, פטרייה, חיידק או טפיל, והטיפול משתנה בהתאם. בלפריטיס לא מטופל יכול להגיע למצב של נפיחות והפרשות מוגלתיות אשר מפריעות לראייה, ולכן מומלץ לטפל בבעיה עם רגע הופעתה.  

הטיפול

  בלפריטיס היא פעמים רבות תופעה כרונית, שהטיפול אינו מעלים אותה לחלוטין, אך מקל על החולה, ומטפל בהתפרצויות. עיקר הטיפול הוא שמירה על היגיינה של העין, והרגעת ההתפרצויות על ידי חימום ולחיצה, כמו כן, להקלה על היובש בעין, ניתן להשתמש בטיפות עיניים ללא מרשם. במקרים חריפים יש צורך בטיפול באנטיביוטיקה, או סטרואידים, וכאשר הזיהום נובע מטפיל מסוג דמודקס, ניתן לטפל בעזרת תכשיר מבוסס שמן עץ התה, המיועד לעיניים. בנוסף לכך, כאשר התופעה חמורה מאוד ולא משתפרת בעזרת טיפולים אחרים, ניתן להסיר את בלוטות ההפרשה הסתומות בניתוח. טיפול טבעי מסורתי בבלפריטיס הוא חימום המקום בעזרת ביצה מבושלת, שהתקררה לטמפרטורה חמה אך לא שורפת, אותה מניחים למשך כרבע שעה על האזור המודלק, כשהיא עטופה בממחטת נייר. החימום מרכך את השומן שנאצר בתוך הבלוטה, מזרים את הדם והנוזלים באיור, ויכול לעזור לשחרר את הסתימה.  

איי – היל קומפרסים חמים לעיניים

  איי היל הם משקפי בד, לתוכם משחילים יחידות חימום חד פעמיות, שהופכות את משקפי הבד לקומפרסים חמים, המסייעים בטיפול בבלפריטיס. יחידות החימום מבוססות על טכנולוגיה ייחודית, והן מתחממות לטמפרטורה מדויקת להשפעה מיטיבה מירבית. משקפי איי – היל מעודדים הפרשת דמעות, השומרות על לחות העין, ומכילות חומרי הזנה והגנה, מחממים, וממיסים את הסתימות השומניות. משקפי איי – היל מסייעים בהקלה על הגרד והיובש בעיניים, ואף מעודדים החלמה של הבלפריטיס, בעזרת המסה של הסתימות השומניות. השימוש נוח ומדויק, והשקיות מתחממות מעצמן ברגע פתיחתן. איי – היל מאושר על ידי ה FDA, ומומלץ על ידי רופאי עיניים בארץ ובעולם.