צרו קשר

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

טיפול בכלזיון

טיפול בכלזיון

כלזיון הוא תופעה שבדרך כלל מתפתחת כתוצאה משעורה רגילה, אשר הפכה לבעיה כרונית. השעורה הופכת לכלזיון כאשר הגוף מצליח להתמודד עם המרכיב הדלקתי שלה, אך הסתימה בבלוטה ההפרשה השומנית לא משתחררת. כתוצאה מכך, בבלוטה הסתומה נאגרים שומנים ונוזלים, וכך עולה הנפיחות, המייצרת כאב, לחץ, ואי נוחות לאדם.

התפתחות כלזיון

 

במרבית המקרים, כלזיון הוא תוצאה של שעורה אשר לא החלימה כראוי. כאמור, כאשר הגוף מתמודד עם המרכיב הדלקתי של השעורה, אך אינו מצליח להתמודד עם סתימת בלוטת ההפרשה השומנית, נוזלים ממשיכים להיאגר באזור הסתימה. לפעמים יהיה מדובר בבליטה שנשארת לאחר שהשעורה החלימה, והכאבים והדלקת נעלמו, כאשר מצד אחד, הבליטה אינה כואבת ואף אינה גדלה, ומצד שני, היא אינה נעלמת. לעומת זאת, במקרים חמורים יותר, הבליטה גדלה, והנפיחות מהווה מטרד אסתטי ופיזי.

כולנו קבוצת סיכון

 

תופעת הכלזיון יכולה לתקוף כל אדם, ללא הבדלי גזעים, גילאים ומעמדות, וכמו כן, לא ידוע על קשר בין גנים ספציפיים לכלזיון. תנאי היגיינה ירודים מגדילים את הסיכון להתפתחות כלזיון, ובנוסף לכך, מי שסובל מבלפריטיס נמצא בסיכון גבוה יותר מאחרים לסבול מכלזיון.

טיפול


בשלב הראשוני של כלזיון, טיפול טבעי באמצעות קומפרסים חמים לפחות פעמיים ביום, כל פעם למשך כעשרים דקות, והקפדה על היגיינה של העין יאפשר ריפוי והתפוגגות של הבלוטה לאחר מספר שבועות. עם זאת, לא בכל המקרים הטיפול הטבעי עוזר, ובמקרה הצורך, ימליץ הרופא המטפל על שימוש במשחות אנטיביוטיות משולבות סטרואידים.

כאשר קיימת דלקת או נפיחות חמורה, וגם משחות אנטיביוטיות לא עוזרות, הרופא יכול להמליץ להיעזר בכדורי אנטיביוטיקה. במידה וכל הטיפולים שהוזכרו לא מביאים לשיפור, ניתן להזריק סטרואידים לכלזיון, לעזרה בריפוי הדלקת, ואם גם זה לא עובד, ניתן להסיר את הכלזיון בניתוח. מי שסובל מבלפריטיס נמצא בסיכון גבוה לפתח כלזיונים, ולכן טוב יעשה אם יטפל בהם ברגע בו הם מופיעים.

איי – היל


איי היל הם משקפי חימום, העושות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, על מנת לייצר קומפרסים חמים לעיניים, שיהיו בדיוק בטמפרטורה הנכונה, ויביאו לשיפור והקלה מקסימאליים. הערכה כוללת משקפי בד, ובהם כיסים אליהם ניתן להשחיל את כריות החימום. לאחר התאמת המשקפיים למידת ראשך, כל שעליך לעשות הוא להוריד את משקפי הבד מראשך, לשלוף שקית אחת מן הערכה, לפתוח אותה, ולהשחיל את צמד כריות החימום אל הכיסים המיועדים לכך במשקפי הבד.

כריות החימום יתחילו להתחמם מרגע שפתחת את השקית, וישמרו על חומן למשך כרבע שעה. יש להרכיב את משקפי החימום, ולהמתין עד שהכריות מאבדות את חומן. חימום ולחץ מסייעים להתמודדות עם כלזיון, מכיוון שהם ממיסים את החומר השומני ממנו מורכבת הסתימה בבלוטות ההפרשה שבעפעפיים. היתרון של איי היל הוא שהוא משלב את שיטת הטיפול הטבעי באמצעות קומפרסים חמים, עם טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת חימום מהיר ללא חשמל, לטמפרטורה אידיאלית מדויקת.