צרו קשר

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

טיפול בדלקת עפעפיים

עור העפעפיים עדין ורגיש, והוא חשוף לקבוצה של מחלות דלקתיות כרוניות, הגורמות להתפרצויות דלקתיות חוזרות. דלקות בעפעפיים יכולות לגרום לשעורה, כלזיון, כיבים וצלקות בעור העפעפיים, איבוד ריסים, צמיחה הפוכה של ריסים, ואף לשינויים בקרנית. בנוסף לסיבוכים האפשריים, דלקת עפעפיים גורמת לאי נוחות, טיפול מונע למי שסובל מדלקת עפעפיים כרונית, וטיפול מיידי עם התפרצות הדלקת ימנעו סבל מיותר.

 

סוגים שונים של דלקת עפעפיים

 

קיימים סוגים שונים של דלקות בעפעפיים ביניהם:

  • מחלות עור הפנים – הידבקות העפעפיים במחלות שונות של עור הפנים, כמו סבוריאה, הרפס, או רוזציאה.
  • זיהום הנובע מחיידק הסטפילוקוקוס.
  • אלרגיה – תגובה אלרגית, או תגובה לחשיפה ממושכת לעשן, או לחומרים כימיים.

בנוסף, דלקת עפעפיים יכולה להיות תוצאה של פגיעה בתפקוד בלוטות השומן שבעפעף, כמו שקורה בבלפריטיס.

 

תסמינים

 

למרות שמדובר בסך הכול באזור קטן ולכאורה זניח, של העור מסביב לעיניים, דלקת עפעפיים היא תופעה מטרידה, והתעלמות ממנה תגרום להחרפת הסימפטומים. התסמינים האופייניים לדלקת עפעפיים הם גרד, יובש, קשקשת, תחושה של צריבה, תחושה של גוף זר בעין, ורגישות גבוהה לאור. התסמינים בדרך כלל חמורים יותר בשעות הבוקר, ויכולים להיות מלווים בהפרשה. עם הופעת התסמינים יש לגשת לרופא, על מנת לבדוק האם מדובר בדלקת עפעפיים, ולהתחיל טיפול בהקדם האפשרי.

 

דרכי טיפול

 

כאמור, דלקת עפעפיים היא ברוב המקרים מצב כרוני, ולכן הטיפול ממושך, ולא מבטיח מניעה של התפרצויות נוספות בעתיד. יחד עם זאת, חשוב ביותר לטפל בכל התפרצות במהירות האפשרית, על מנת למנוע סיבוכים וסבל מיותרים. בשלב הדלקתי הפעיל, הטיפול כולל משחה אנטיביוטית, משחה אנטיביוטית משולבת סטרואידים, או כדורים אנטיביוטיים, בהתאם לחומרת הדלקת ולתגובה לטיפול. ביחד עם הטיפול האנטיביוטי יש להניח קומפרסים חמים על העפעפיים, ולהקפיד על ניקיון העין והעפעף באופן יומיומי. הטיפול בדרך כלל אורך זמן רב, ולאחר הרגעת הדלקת, בשלב הכרוני שלה, יש להמשיך ולהקפיד על ניקיון העין והעפעף, להסיר מן העפעפיים קשקשים והפרשות, לעסות את העפעפיים, ולהשתמש בטיפות למניעת יובש בעיניים. הקפדה על היגיינה וטיפול יומיומיים ימנעו ויפחיתו התפרצויות של דלקת פעילה. תרופות סבתא לדלקת עפעפיים כוללות קומפרסים חמים עם ביצה מבושלת עטופה בממחטת נייר, ועיסוי העפעף. בניגוד למקובל, קומפרסים מצמר גפן טבול במים חמים אינם מומלצים, כיוון שהצמר גפן מתקרר במהירות, הביצה לעומת זאת שומרת על חום לאורך זמן אך אין למטופלים שליטה על הטמפרטורה הנכונה עבור העין.

 

קומפרסים חמים מתקדמים ומדויקים

 

חברת רז לייף משווקת משקפי חימום לעיניים בשם "איי–היל" (EyeHeal). משקפי החימום מהווים את הקומפרס החם האידיאלי עבור טיפול בדלקת עפעפיים, והם משלבים את חכמת זקני השבט הנושאת את תרופות הסבתא לאורך הדורות, עם חידושי הטכנולוגיה של ימינו. משקפי החימום עשויים בד עם כיסים לשקיות חימום, המגיעות ארוזות בזוגות. שקיות החימום מתחממות עם פתיחת השקית לטמפרטורה הרפואית המתאימה ביותר להקלה על העפעפיים, ונשארות חמות למשך כ-10 דקות שהוא משך החימום האופטימאלי שנקבע על סמך עשרות מחקרים קליניים בתחום.
לפרטים נוספים, ולהזמנות התקשרו לטלפון 1-700-700-543 או כנסו לאתר החברה www.razlife.com .