צרו קשר

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

טיפול בדלקת עיניים

טיפול בדלקת עיניים

מי לא מכיר את התחושה כשאתה מתעורר בבוקר, ומתקשה לפקוח עיניים, משום שהריסים דבוקים אלו לאלו, ובמהלך היום, העיניים אדומות, שורפות או מגרדות, דומעות ללא הרף, או מפרישות הפרשה דביקה? התופעה שכיחה מאוד בקרב ילדים צעירים ותינוקות, אך גם מבוגרים סובלים ממנה. בשורות הבאות נדון בגורמים לדלקת עיניים, ובאפשרויות הטיפול בתופעה.

ממה זה נובע

דלקת עיניים יכולה להיגרם מסיבות רבות, נציין שלוש סיבות עיקריות לדלקות עיניים.

  • דלקת עיניים ויראלית – אופיינית לילדים ומבוגרים כאחד, דלקת זו היא מדבקת ביותר, ולכן ממליצים לא לשלוח למוסדות חינוך ילדים עם דלקת עיניים. דלקת ויראלית מועברת באמצעות מגע ישיר או עקיף, הווירוס יכול לשהות תקופה ארוכה על חפץ, ועדיין להדביק מי שיגע בו.
  • דלקת עיניים חיידקית – מופיעה הן אצל ילדים, והן אצל מבוגרים, מדבקת רק במגע ישיר.
  • דלקת עיניים כתגובה אלרגית – נובעת מרגישות לחומרים שונים, ומתפתחת במהלך החיים. דלקת עיניים אלרגית תופיע כשהגורם האלרגני יופיע, ותיעלם כשהגורם האלרגני יחלוף. האלרגיה יכולה להיות לפריחה, לאבק, לחומרים כימיים ועשן, לעדשות מגע ועוד.

תסמינים

 דלקת עיניים וויראלית מתבטאת בהפרשות מימיות והפרשות מוגלתיות, והיא אורכת כשבועיים, ואילו הדלקת החיידקית מתבטאת בעיקר בהפרשה מוגלתית. לעומת זאת, דלקת עיניים אלרגית מתבטאת בתחושת גירוד בעיניים, בהפרשה מרובה של דמעות, ובמקרים מסוימים גם בהפרשה של סיבים דמויי חוטים.

דרכי טיפול

 דלקת עיניים ויראלית תחלוף מעצמה, וטיפול לא יזרז את ההחלמה, אך ניתן להרגיע ולהקל על העין באמצעות קומפרסים חמים, תרופת הסבתא הידועה לטיפול בדלקות עיניים. דלקת חיידקית יכולה לחלוף מעצמה, אך טיפול אנטיביוטי באמצעות משחה או טיפות יעזור, ולעיתים יהיה הכרחי. לעומת זאת, טיפול בדלקת עיניים אלרגית יכלול אנטיהיסטמינים בצורות שונות. כאשר מדובר בדלקת עיניים אצל ילדים, השאיפה היא להעניק טיפול מהיר לדלקת עיניים, על מנת להקל על הילד. תרופות טבעיות לדלקות עיניים, ותרופות סבתא לדלקות עיניים יכולות להביא הקלה משמעותית עד שהדלקת תעבור.

איך לטפל בדלקת עיניים באופן טבעי

 קיימות תרופות סבתא לטיפול בדלקות עיניים, שהן בעצם שיטות טבעיות לטיפול בדלקת עיניים ללא מרשם. מומלץ לנקות את העיניים באמצעות צמר גפן טבול בחליטה חמימה של תה קמומיל, ולהניח על העיניים קומפרסים חמים טבעיים כמו ביצה מבושלת עטופה בממחטת נייר. יש הנוהגים להניח פרוסות תפוח אדמה לא מבושל על העיניים. הווריאציות רבות, והעיקרון הוא לשמור על ניקיון של העיניים, ולהרגיע אותן בעזרת קומפרסים חמים.

קומפרס חם אידיאלי

 חברת רז לייף משווקת את "איי – לייף" משקפי חימום עיניים, שהם למעשה קומפרסים חמים חכמים, המשלבים תרופת סבתות מוכחת, עם טכנולוגיה מתקדמת. התוצאה היא קומפרס חם מדויק ואפקטיבי, קל ונוח לשימוש, המביא הקלה ושיפור מידיים. גם אם ידוע לנו שדלקת עיניים ויראלית תחלוף בתוך שבועיים, האפשרות להביא להקלה מהירה, בעיקר כאשר מדובר בילדים, היא מבורכת. לפרטים נוספים ולהזמנת משקפי "איי – ליייף" התקשרו 1700-700-543, 09-7454105, ונשמח לעמוד לשירותכם.